Proč se vyplatí mít havarijní pojištění
Vlastnit auto a starat se o něj neznamená jen náklady na benzín a servis. S jeho provozem se pojí třeba i placení pojištění. Základem je mít povinné ručení. Pak tu ovšem máme i dobrovolné havarijní pojištění, u kterého s jeho sjednáním spousta lidí váhá. A přitom vám může v případě nehody hodně posloužit. Pojďme se tedy spolu podívat na to, proč si platit i havarijko.
Když to vezmeme pěkně jednoduše – havarijní pojištění kryje rizika, u kterých je vám povinné ručení k ničemu. A přitom se s nimi můžete potkat každý den. I přes tento fakt má havarijní pojištění asi jen 1/3 řidičů, kteří denně jezdí autem. Proč? Tady jsou ty nejčastější důvody. Zároveň si u nich ovšem ukážeme, že nejsou opodstatněné.
Havarijní pojištění je moc drahé
U tohoto argumentu je potřeba pamatovat na to, že i u malých nehod můžou jít náklady na opravu do tisíců a přiznejme si – i taková suma, když ji nečekáte, dost zabolí. A to nemluvíme o těch vážnějších nehodách, popř. o situacích, kdy o auto můžete přijít úplně tzv. „totálkou“ nebo díky krádeži. Pak by vám jistě bylo líto, že jste těch pár tisícovek pojišťovně kvartálně neposlali.
Staré auto nemá smysl pojišťovat
Tohle tvrzení už dávno neplatí. Dřív jste sice u auta staršího 10 let měli pro havarijko spočítanou pěknou pálku, ale dnes na trhu najdete havarijní pojištění přesně na míru právě pro starší vozy. To je nyní o dost levnější a můžete najít i výhodné pojistné balíčky, které si můžete spočítat v kalkulačce havarijního pojištění online. Pojišťovny zkrátka berou v potaz názory řidičů a svou nabídku přizpůsobují trhu.
Proč si sjednat havarijní pojištění
Protože vám v případě potřeby ušetří peníze. To hlavně. Kdy vás tedy havarijní pojištění ochrání?
Havárie – pokud způsobíte dopravní nehodu a poškodíte vlastní vůz, náklady na jeho opravu půjdou za pojišťovnou.
Vandalismus – poškrábané dveře, ulomené zpětné zrcátko a další destruktivní projevy „nenechavců“.
Živelné události – letní bouřky jsou sice krásné, ale ďolíky od krup na karoserii už o něco méně. Do těchto rizik živelné události patří i velká voda, požár nebo padající strom.
A do pojistitelných rizik spadá třeba i krádež vozidla nebo střet se zvěří.
Je jen na vašem uvážení na co přesně se necháte pojistit. Chcete mít všechno v jednom balíčku? Pak zvolte variantu All risk, ve které budete mít krytí pro všechna možná rizika. Na co u havarijního pojištění nezapomínat
Sjednání je prvním krokem, ale potom si havarijko alespoň co dva roky zkontrolujte a proveďte jeho aktualizaci pro jeho odpovídající cenu stejně jako u povinného ručení si zkontrolujte smlouvu.
Tu u havarijního pojištění totiž ovlivňuje hned několik faktorů:
- značka vozidla
- stáří vozu
- spoluúčast
- věk řidiče
- a další
Tyto body po určité době už nemusí odpovídat skutečnosti. A tím pádem nemusí odpovídat ani cena vašeho pojištění. Věříme, že jsme vás přesvědčili o tom, že investice do havarijního pojištění má určitě smysl. Přejeme tedy šťastnou ruku při jeho výběru, a ještě víc šťastnějších kilometrů na cestách! 😊
Článek Proč se vyplatí mít havarijní pojištění byl publikován 31. března 2020 v 00.00 v rubrice PR články. Autorem článku je Petra Havlíková. Pro diskusi slouží komentáře (0).
Podobné články
- Povinné ručení: Rozumíte reklamštině? 13.03.2013 15.45
- Jak vybrat povinné ručení? 29.07.2022 00.00
- Povinné ručení - srovnání online 20.04.2015 12.45
- Jak na levné povinné ručení? 22.02.2018 06.00
- Povinné ručení skrývá velké úspory 14.11.2018 05.00
Top 10
- Koncept Think Blue od VW: Jezděte levněji!
- Zámek řadicí páky: Problém pro zloděje
- Jawa 350
- Honda NSR 125
- Nissan Micra
- Renault Espace - facellift velkého MPV
- Moje recenze na Dovez to dál, služba na dovoz aut ze zahraničí
- SKV Germany: Kvalitní díly za lidovou cenu
- Kia Sorento uspěla v soutěžích Red Dot a iF Design Awards
- Co je potřeba pro správné zapojení autorádia?
Tagy
autopůjčovna VW autoservis Povinné ručení Škoda Renault Ford pneumatiky zimní pneu